Poznáte najslávnejšie diáre na svete? Časť 1

Diár je veľmi intímna vec. Buď sa v ňom nachádzajú naše informácie, ako termíny stretnutí, súkromné poznámky zahŕňajúce naše myšlienkové pochody a v neposlednom rade je to aj náš žalobníček. Bez ohľadu na to, na čo slúži vám, asi sa zhodneme na tom, že ho neukazujete každému cudziemu človeku na ulici. Poďte sa s nami preto pozrieť, akým ľuďom patrili tie najslávnejšie diáre na svete.

Diár Leny Mukhiny

Táto tínedžerka ešte v roku 1941 žila v Leningrade normálny život. Ľúbila chlapca menom Vova a tešila sa, až dospeje. Ale potom prišiel Hitler a obkľúčil Leningrad. Život sa stal peklom a Lana to celé postupne zaznamenávala do svojho diárika. Obrovský hlad a neuveriteľná pasia získať niečo pod zub, sychravá zima a pomaly umierajúci najbližší. Aj to nájdete v jej diáre.

Diár Samuela Pepysa

Rok 1660, čiže dávna doba, je doba, kedy v Anglicku hral prím hral mor, Holandská vojna, obrovský londýnsky oheň... a Samuel Pepys to celé videl v roli svedka. Pepys zaznamenal všetky veci, ktoré videl na vlastné oči a pridal k tomu aj zopár pikošiek zo svojho života. Tento diár je unikátnym pohľadom na 17. storočie a život v ňom.

Diár Nelly Last

Nella Last tvorila svoj diár najmä počas obdobia 2. svetovej vojny, kedy napísala celé tri zväzky, ktoré neskôr vyšli aj v knižnej podobe. Neuveriteľne kvetnato popísané udalosti sa postarali o zážitok mnohým, históriu-milujúcim, ľuďom. Horor a každodenné udalosti, ktoré sa v dobovom Anglicku diali, popisuje Nella vtipným a zaujímavým spôsobom. Jednoznačne to stojí za prečítanie. Tento diár si teda užil svoje, to sa rozhodne musí uznať.

Čo poviete, čítali ste vo svojom živote nejaký ten zaujímavý diár zaujímavého človeka alebo si trúfate povedať, že práve ten váš by bol taký pútavý, že by stál za to, aby ste ho knižne vidali? 

Súvisiace produkty

Súvisiace články

Najpredávanejšie produkty

Ing.Pavol Regina - "REGINA", Hattalova 12, Bratislava 831 03, +421244452110, shop@regina.sk